Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perverzní jednání Generální inspekce bezpečnostních sborů

4. 08. 2015 21:36:05
Vzhledem k tomu, že někteří přispěvatelé do diskusí mají problém pochopit psaný text, tak jsem se rozhodl, že budu jako nespravedlivě odsouzený Andy Dufresne z filmu Vykoupení z věznice Shawshank a o celé své kauze napíši znovu.

Dne 5.11.2013 jsem po své jízdě na černo utekl revizorům a přivolaným policistům. Ano, to se nedělá a souhlasím s tím, že člověk, který provede něco podobného by měl být potrestán několikatisícovou pokutou v přestupkovém řízení, což se stalo. Ano, má minulost (zejména ta starší patnácti let), není křišťálově čistá. Domnívám se však, že pokud mě za ní chce někdo kritizovat, tak by měl zároveň odsoudit to, že jsem byl po svém útěku a následném chycení jedním z revizorů před zraky nečinně přihlížející trojice policistů zmlácen, okraden o diktafon (na který jsem si celou událost nahrával) a v domnění, že jsem si vše nahrával také na mé dva véčkové mobily, mi z nich byly vymazány data. To vše před zraky trojice chlapců z "pomáhat a chránit", kteří nehli ani brvou. Jeden z nich byl dokonce tak aktivní, že se ptal svého nadřízeného, zda mi má nastříkat kasr do očí. Stejný hoch mi po celou dobu zákroku tykal a spoutaného mě vhodil do cely předběžného zadržení. (Moji přítomnost v cele předběžného zadržení však všichni přítomní policisté shodně popřeli.) Na moji žádost byla následně zavolána záchranka, která na mě dle slov doktora před soudem byla předem upozorněna policií, na základě toho mě považovala za kverulanta, cituji: "ani mě nepovažovala za pacienta" a nenašla na mém viditelně poškrábaném obličeji s monoklem, žádné známky zranění. Bezprostředně po mém opuštění objektu policejní stanice jsem vyhledal nové lékařské vyšetření v ÚVN Střešovice, které konstatovalo viditelné známky zranění (škrábance na obličeji a na hlavě, monokl, modřiny na nohou), a dle slov doktora byla tato zranění jednoznačně starší jedné hodiny, z čehož logicky vyplývá, že je přivolaní zdravotníci a policisté museli vidět, ale shodně je popřeli. - Pokud popřeli tuto nejmenší věc, tak je pravděpodobné, že ve snaze se navzájem krýt popřeli i závažnější věci - tedy to, že mě revizor před jejich zraky odcizil diktafon a že mi byly promazávány data z mobilů.

Na jejich chování jsem si tedy šel ve víře ve spravedlnost stěžovat na orgán k tomu určený - Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Ta nejenže nezajistila dostatek důkazních materiálů (kamerové záznamy, kamerové záznamy z CPZ) a na základě toho nezjistila žádné pochybení ze strany policistů. Na celé věci však pokládám za naprosto perverzní fakt, že na mě právě GIBS (tedy orgán, který je zřízen pro kontrolu trestné činnosti policistů), iniciovala podnět k obvinění z trestného činu křivého obvinění. - Je to podobné, jako byste si na policii šli stěžovat na trojici pachatelů, kteří vás zmlátili a okradli, a jelikož by se pachatelé vzájemně kryli a vypovídali shodně, tak by policie vše obrátila vůči vám a obvinila vás z trestného činu křivého obvinění.

Obvodní soud celý případ pro hrubé procesní vady vrátil zpět státní zástupkyni k doplnění důkazů, ta se však odvolala prostřednictvím Městského soudu, který ve svém odůvodnění mimojiné konstatoval, že "nepřipouští pochybnosti o věrohodnosti vypovídajících policistů a revizorů, kteří, neboť vypovídají pod sankcí křivé výpovědi, mluví pravdu" a bez doplnění vrátil celou kauzu zpět. Obvodním soudem jsem byl po odstranění naprostého minima původně vytýkaných hrubých procesních vad, následně odsouzen za trestný čin údajného křivého obvinění k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 3 let. Tímto soudem nebyla vzata v úvahu právní zásada In dubio pro reo, která stanovuje povinnost soudu rozhodovat ve prospěch obžalovaného, pokud o jeho vině existují pochybnosti, které nelze odstranit. (Pokud by v procesu nebyly žádné pochybnosti, tak by celý případ Obvodní soud nevracel pro odstranění hrubých procesních vad zpět státní zástupkyni). Odvolací soud mi tento trest snížil o jeden rok. To, že jsem si šel stěžovat na policisty k orgánu, který je k tomu určený a ten vůči mě inicioval obvinění pro trestný čin křivého obvinění pokládám za velmi nebezpečný precedens. Na pochybení hochů z "pomáhat a chránit" si nechoďte stěžovat na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Je totiž možné, že váš případ bude minimálně zameten pod koberec. Ostatně, nebylo by to poprvé ani naposled.

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Vít Hassan | úterý 4.8.2015 21:36 | karma článku: 25.36 | přečteno: 2635x


Další články blogera

Vít Hassan

Rapper Andreas Christodoulou alias Indy: „Místama to byl pěknej rokenrol.“

Andreas Christodoulou (* 20. leden 1978) je přední český rapper, který používá pseudonym Indy. Indy je především známý z hudební spolupráce s Dj.Wichem.

29.3.2018 v 13:34 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 440 | Diskuse

Vít Hassan

OBRAZEM: Prezidentský kandidát Jiří Drahoš mým objektivem

Prezidentského kandidáta profesora Jiřího Drahoše jsem po celý uplynulý rok se svým fotoaparátem potkával na mnoha akcích. Zde přináším fotoblog s výběrem svých nejlepších portrétů pana Drahoše.

26.1.2018 v 16:55 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 1311 | Diskuse

Vít Hassan

Velký rozhovor s fotografem našich sedmi prezidentů Karlem Mevaldem

Karel Mevald (*21.12.1932, Jičín). Cestu profesionálního fotografa začal po studiu na reálném gymnáziu a vyučení se v oboru fotograf v rodinném fotoateliéru svého otce.

25.1.2018 v 13:34 | Karma článku: 16.16 | Přečteno: 569 | Diskuse

Vít Hassan

FOTOREPORTÁŽ: Duel Miloš Zeman versus Jiří Drahoš

Včera večer se v Karlínském divadle konal první duel debaty prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Z celé akce přináším fotoreportáž.

24.1.2018 v 17:34 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 5556 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Urbanec

Antiextremismus jako extremismus svého druhu

Zákon rozumu velí investovat energii do toho, co má reálný potenciál přinést kýžený stav. Je s podivem, že jak profesionální, tak ani "ulicová" politika tento imperativ nedrží.

23.4.2018 v 0:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Ladislav Račok

Koalice bez SPD a jaké politické hrátky ČSSD

5.4.2018 v 21,04 j, uvedl tento příspěvek, který opět uvádím níže. Byl bych radši, kdybych se v tom mýlil, bohužel moje analýza byla správná. Hnutí ANO zradilo podstatnou část svých voličů, kteří volali po změně.

22.4.2018 v 22:00 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 213 | Diskuse

Monika Pilloni

Zločiny ze cti na ženách: další dívka zřejmě podříznuta, vrahem by měl být otec a bratr

Pákistánka z města Brescia se zamilovala do Itala, její rodina ji za to zřejmě zabila. V posledních zprávách se někdo snaží o 25leté Sany mlžit ... To nemění nic na tom, že tisíce žen každoročně zemřou ve jménu jisté „kultury“...

22.4.2018 v 18:15 | Karma článku: 35.18 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Hra na válku

Chemický útok v Sýrii. Jsou pochybnosti, zda se opravdu stal nebo ne. Pokud se stal, je otázkou, kdo ho má na svědomí. Mocní tohoto světa ale mají jasno. Výsledek: na Sýrii letí 105 raket bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

22.4.2018 v 17:52 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 325 | Diskuse

Tonička Plíšková

ODS ztratila svou sílu a moc

Nerespektovala a neprosadila vůli svých voličů, odmítla vstoupit do koalice a podílet se na vládě v zemi. Šaškováním po boku tzv."demokratického bloku" v ulicích Prahy i na Hradě příslušníci vedení ODS přišli o úctu většiny národa

22.4.2018 v 17:49 | Karma článku: 32.20 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.