Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

D.O.S.T. důvodů, proč by měl Bátora opustit Ministerstvo školství

29. 08. 2011 13:33:32
Ano, mám na mysli česko - maďarského státního úředníka Bátoru, který za svojí bezmála třicetiletou politickou kariéru stačil vystřídat na 6 stran a do té sedmé se pravděpodobně chystá. Naposledy se zviditelnil tím, že na americké velvyslanectví osobně doručil dopis v němž protestoval proti podpoře, kterou vyjádřil americký velvyslanec Norman L. Eisen pochodu gayů Prague Pride či tím, že na svůj facebookový profil napsal slova adresovaná Karlu Schwarzenbergovi: "Chudáček starej..to se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho přinejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj..." Bátora sám také s oblibou používá heslo prvorepublikových fašistů: "Proti ideji ideu, ale proti pěsti pěst!"
Ladislav BátoraLadislav Bátora

Ladislav Bátora v roce 2006 vedl kandidátku za extrémistickou Národní stranu do sněmovních voleb. Tato strana se ostře stavěla proti přistěhovalcům a Romům a o tři později se nechvalně proslavila spisem 'Konečné řešení cikánské otázky'. Bátora se dnes ke svojí kandidatuře vyjadřuje se slovy: "Byl to můj osobní protest jako voliče proti tomu, jak se ODS mění, a zároveň protest veřejný, abych mohl později říct, že já jsem aspoň něco udělal." Nutno dodat, že Bátora prý protestoval proti tomu, že dva poslanci za ODS hlasovali pro registrované partnerství a o programu strany do které vstupoval prý neměl ani tušení.

Ladislav Bátora je podle dostupných informací též autorem České revue - můj národ a má vlast, jedná se o příběhy a výroky osobností, které chtě nechtě ovlivňovaly a ovlivňují vývoj českého národního vědomí. Jednou ze zmíněných osobností je Rudolf Vrba. Vrba byl na přelomu 80 a 90 let 19.století katolickým knězem a působil též jako novinář. Jednalo se o jednoho z nejvýraznějších antisemitů té doby. Jednou z jeho nejznámnějších knížek je "Národní sebeochrana", kterou publikoval ke konci 19.století. Kniha viní Židy s šíření socialismu i kapitalismu zároveň, z liberalismu a z vysávání českého lidu. Jedná se o jednu z nejantisemičtějších knih té doby. Bátora ve svém komentáři k Vrbovi dodal:"Věhlas onoho křesťansko sociálního národohospodářského publicisty, ale přetrval asi jen díky antisemitským pracím k nimž patří zejména 'Vražda v Polné' a 'Židovská otázka v rakouském parlamentu' či skvělá 'Zkáza Slovanů'." Ve "skvělé" Zkáze Slovanů z roku 1924 se píše, že Židé mohou za první světovou válku či bolševickou revoluci v Rusku. Tato kniha mimojiné obsahuje větu: "Všechno zlo pochází od židovských bastardů."


Ladislav Bátora si do svého životopisu zlatým písmem asi nenapíše fakt, že se 17. Prosince 2005 v pražské ulici Ve Smečkách 25 společně s bezmála třemi desítkami skalních antisemitů a známých neonacistů, zúčastnil neveřejné přednášky pod názvem Historie, příčiny a vývoj českého antižidovství, pořádané neonacistickou Vlasteneckou frontou a dle svých vlastních slov na několika přednáškách i vystupoval. Nutno podotknout, že Ladislav Bátora zná dle vlastních slov z účastníků přednášky pouze prvního místopředsedu Národní strany Jana Skácela. Ostatní účastníky akce prý nezná a já mu zatím pevně věřím, že mluví pravdu...

Tak se mrkneme na jeho přátele a pár jich namátkou vybereme. Aby si tyto lidi přidal mezi své přátele na Facebooku, tak musel kliknout na potvrzení přátelství. A pana Bátoru skutečně nepokládám za nesvéprávného člověka, který neví, co dělá.

Jan Kopal

Tak, s tímhle neonacistickým veteránem, který vzhledem připomíná Roma, jsemse setkal poprvé před mým vystoupením v televizním diskusním pořadu před 10 lety, když jsem se tehdejšího ministra vnitra Stanislava Grosse ptal na naprostou nečinnost policie při neonacistickém koncertu v Senohrabech. Kopal měl mnoho oplétaček s policií, prošel několika podivnými extrémně pravicovými uskupeními jako Pravá alternativa či byl předsedou Národně sociálního bloku. V roce 2001 byl stíhán a odsouzen za svoji veřejnou podporu teroristických útoků na USA z 11. září 2001, kdy veřejně prohlásil, že tato země si nic jiného než takový útok nezaslouží. Při své kandidatuře za Národní stranu v roce 2006 na Liberecku, prohlásil: "Tradiční textilní odvětví, které poskytovalo na Liberecku mnoho pracovních míst, bylo vylikvidováno nástupem žlutých hord a jejich laciných šuntů z dovozu." Za zmínku též stojí jeho styky se skalními neonacisty či jeho spoluzakladatelství polovojenské jednotky Národní domobrana. Kopal se tehdy zúčastnil přednášky o českém antisemitismu.


Ladislav Malý

Ve snaze o co největší volební podporu se představitelé Národního sjednocení v roce 2006 spojili s Dělnickou stranou. Dělnická strana spolu s Národní sjednocením a také s dalšími organizacemi, mezi nimiž byl i Institut Sv. Josefa, který vede známý ultrakonzervativní katolík Michal Semín, vytvořili před volbami do Poslanecké sněmovny politické hnutí Právo a Spravedlnost (PaS). Známou figurou z kandidátky PaSu je Ladislav Malý, vystudovaný teolog, ultraordoxní katolík a antisemita. Přestože se jedná o důchodce, jde o velmi aktivního účastníka neonacistických akcí a velmi plodného šiřitele neonacistických myšlenek. Byl to právě on, kdo se jednoznačně postavil za biskupa Wiliamsona a obdivoval ho za "jeho odvahu šířit pravdu o holocaustu". Právě tento člověk veřejně na serveru Altermedia.cz, kde publikují pravicoví extrémisté, přiznal spojenectví Dělnické strany s Národním odporem, tedy otevřenými neonacisty. Sám na veřejnosti prý ale nehajluje, pouze zvedá pravici a zvolává Na stráž!, oslavný pozdrav fašistického Tisova Slovenska. Ladislav Malý se společně s Bátorou účastnili zmiňované uzavřené přednášky o českém antižidovství.

Petr Fryč

Fryč je dlouholetý aktivista české ultrapravice. Prošel skinheadskou Blood and Honour, Republikánskou mládeží, Národním odporem, kandidoval za Pravou alternativu, nástupnickou organizaci Vlastenecké republikánské strany a Národně sociálního bloku a v komunálních volbách i za Národní sjednocení. V roce 1999 byl Petr Fryč zadržen při útoku na romskou zábavu v restauraci Modrá hvězda v Českých Budějovicích. Útočníci tehdy použili dokonce střelnou zbraň. V roce 2003 spolupořádal pochod Židovským městem, během kterého mašírovali maskovaní neonacisté s loučemi v rukou. Dále se v roce 2004 účastnil pochodu k hrobu Rudolfa Hesse v německém Wunsiedelu. V Praze se v roce 2005 po boku Autonomních nacionalistů Lhotka účastnil demonstrace na podporu nejznámějšího popírače holokaustu Ernsta Zundela. Mezi jeho poslední aktivity patří účast na protiromských nepokojích v litvínovském Janově, za kterými stála Dělnická strana.Na podzim roku 2009 se v souvislosti s podpisem Lisabonské smlouvy skupina kolem iniciativy D.O.S.T. znovu aktivizovala. D.O.S.T. v září a říjnu uspořádala akce na podporu odmítavého postoje prezidenta Václava Klause k Lisabonské smlouvě. Ten podporu uvítal, na jedné demonstraci dokonce osobně vystoupil. To, že se prezident spolčuje i se spolkem jako je Právo a Spravedlnosti nikoho nevzrušovalo. V minulosti za Právo a Spravedlnost kandidovali mimo jiné i špičky české neonacistické scény jako byl Petr Fryč nebo Patrik Vondrák, jejichž jména jsou spojena s organizacemi jako jsou Blood and Honour, Autonomní nacionalisté nebo Národní odpor a kteří se později stali čelnými funkcionáři Dělnické strany. Také Petr Fryč s Patrikem Vondrákem tehdy nechyběli na oné přednášce.

Petr Kalinovský

Petr Kalinovský začínal svou politickou kariéru jako funkcionář Republikánské mládeže a udržoval čilé styky s organizací Národní odpor. Poprvé bylo o Petru Kalinovském více slyšet během demonstrace proti Rádiu Svobodná Evropa, resp. proti jeho vysílání pro Írán 20. září 1998, kde zapálil izraelskou vlajku, za což byl stíhán. V roce 2002 kandidoval v parlamentních volbách jako čelní pražský kandidát Republikánů Miroslava Sládka. Na sobotu 11.ledna roku 2003 společně s Petrem Fričem zorganizoval pochodňový průvod "na památku obětí holocaustu" pražskou židovskou čtvrtí Josefov. Kalinovský těsně před začátkem samotné akce prohlásil, že jde o připomenutí holocaustu Palestinců a nikoli Židů. K plánovanému pochodu židovským městem nakonec nedošlo, protože magistrát akci v poslední chvíli přece jenom zakázal. Okolo 50 neonacistů tehdy v ulicích čekalo asi 250 jejich odpůrců jak z řad anarchistů a antifašistů, tak i členů židovské obce. Známý je případ, kdy se Kalinovský odmítl nechat ošetřit lékařem Danilo Elvirem z Nikaragui, kvůli jeho barvě pleti. Vzhledem k tomu, že byl v té době číslem tři na pražské volební kandidátce Republikánů Miroslava Sládka, byla celému incidentu věnována značná mediální pozornost. Kalinovského jméno se objevilo na veřejnosti mnohokrát v souvislosti s aktivitami neonacistů.Po útlumu aktivit Národního odporu bylo o Kalinovském slyšet v souvislosti s pražskou pobočkou Vlastenecké fronty, pro kterou přednášel v rámci tzv. Zimní univerzity o českém antisemitismu. V roce 2005 pak vystupoval jako spoluorganizátor demonstrace na podporu známého popírače holocaustu Ernesta Zündela. Petr Kalinovský, používající na internetových diskusích nick Supremalex [z latinského Suprema Lex – nejvyšší zákon, tento termín pochází z hesla českých fašistů ze třicátých let „Blaho vlasti budiž nejvyšším zákonem“], byl dlouholetým členem republikánské strany a zároveň členem pražského neonacistického podsvětí, ze kterého vzniknul Národní odpor. Petr Kalinovský běžně publikuje na ultrapravicovém serveru Altermedia i na stránkách Národního odporu. Na přednášce s názvem Historie, příčiny a vývoj českého antižidovství vystupoval jako jeden z hlavních řečníků.

Chat mezi Petrem Kalinovským [nick Supremalex] a Pavlínou [nick paja56802] ze dne 2. dubna 2006. Z této "Breivikovské" pasáže v kontextu s událostmi, které se staly nedávno v Norsku doslova mrazí v zádech: („Děti nahnaly ze základní školy demonstrovat proti rasismu... tam použít kulomet - ano, to by byla oprávněná střelba do davu ano, tam by byl teror legitimní (...) Kdybych se odpálil tam - nikdo mi to nemůže vyčítat.“) - Nechce se mi ani pomyslet, jak by vypadala realizace jeho představ střílení do dětí. Neméně šílené zní i Kalinovského hodnocení potenciálních nových neonacistů z řad náctiletých ("Nejschopnější aktivisti jsou v patnácti letech (...) A já prostě chci aktivizovat tyhle idioty. Věřím jim.") - Ideální aktivista je zřejmě pro Kalinovského mladý, nezkušený teenager se kterým lze snadno manipulovat...

Petr Kalinovský se zbraní ; Petr Kalinovský po rvačce

kala.jpg

Tak, to jsou přátelé šéfa personálního odboru na Ministerstvu školství Ladislava Bátory. Jsem zvědavý, jak se k tomu pan Bátora vyjádří. Určitě se bude opět vykrucovat, ( jak je ostatně jeho dobrým zvykem), že dotyčné nezná..., že si ho na Facebook přiřadili sami... či že při potvrzení žádosti o přátelství nevěděl o koho se jedná. Pravda je však taková, že minimálně s Janem Kopalem, Ladislavem Malým, Petrem Fryčem a Petrem Kalinovským se pan Bátora bezpochyby zná osobně z přednášky o historii českého antisemitismu, a je to sám Bátora, který na Facebooku otevřeně přiznává, že Kalinovskému na konci přednášky tehdy zatleskal. - Kdo nechce být s těmito lidmi jakkoli dále spojován, tak se od jejich názorů jasně distancuje a nepotvrzuje si je jako přátele na Facebooku. Kolem Bátory se zkrátka sešla D.O.S.T divná parta českých fašistů a to jsem v tomto článku zdaleka nenapsal o všech. Dle mého názoru člověk s takovými názory a kontakty v žádném případě nemá co dělat na postu šéfa personálního odboru Ministerstva školství. - Možná mu ale křivdím, vždyť přeci řekl, že ostatní účastníky akce nezná a ministr školství Dobeš o něm prohlásil, že je to slušný katolík. Jo, ale to byl Hitler ovšem taky...

Autor: Vít Hassan | pondělí 29.8.2011 13:33 | karma článku: 23.77 | přečteno: 2199x


Další články blogera

Vít Hassan

OBRAZEM: Prezidentský kandidát Jiří Drahoš mým objektivem

Prezidentského kandidáta profesora Jiřího Drahoše jsem po celý uplynulý rok se svým fotoaparátem potkával na mnoha akcích. Zde přináším fotoblog s výběrem svých nejlepších portrétů pana Drahoše.

26.1.2018 v 16:55 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 1301 | Diskuse

Vít Hassan

Velký rozhovor s fotografem našich sedmi prezidentů Karlem Mevaldem

Karel Mevald (*21.12.1932, Jičín). Cestu profesionálního fotografa začal po studiu na reálném gymnáziu a vyučení se v oboru fotograf v rodinném fotoateliéru svého otce.

25.1.2018 v 13:34 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 545 | Diskuse

Vít Hassan

FOTOREPORTÁŽ: Duel Miloš Zeman versus Jiří Drahoš

Včera večer se v Karlínském divadle konal první duel debaty prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Z celé akce přináším fotoreportáž.

24.1.2018 v 17:34 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 5536 | Diskuse

Vít Hassan

Výběr mých 22 nejlepších fotografií za rok 2017

Do tohoto fotoblogu jsem zařadil výběr mých 22 nejlepších fotografií za rok 2017. Jedná se především o fotografie z demonstrací a street portréty, ale do svého výběru jsem zařadil také pomyslnou třešničku na dortu na závěr...

31.12.2017 v 13:34 | Karma článku: 20.75 | Přečteno: 1158 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andrej Poleščuk

Kreml obviňuje Česko, hradní kolaborant mlčí

Kreml se snaží vykroutit z průšvihu, který udělal ve Velké Británii. Pomocí lží se snaží vybruslit z nepříjemné situace. Proč Zeman nebrání naše zájmy?

20.3.2018 v 20:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ladislav Kováčik

Kto môže byť spojencom

Nedávno som si so záujmom pozrel video na YouTube s prejavom známeho kňaza Mariána Kuffu. V ňom sa značne vymedzil proti aktuálnym protivládnym protestom a zároveň kritizoval aj gender ideológiu, liberalizmus či časť novinárov.

20.3.2018 v 19:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Karel Trčálek

Zahraničněpolitický génius Zeman chce do Bílého domu a Putina v Praze

Na Putina v Praze se například já osobně celkem těším. No a ten Bílý dům? Po pravdě řečeno, Leninovo mauzoleum je mnohem hezčí

20.3.2018 v 17:40 | Karma článku: 13.07 | Přečteno: 233 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Další kůl v plotě?

Slavný výrok geniálního rétora Milouše Jakeše není historií, ale jeví pozoruhodnou životaschopnost a přítulnost k šéfům našeho státu.

20.3.2018 v 16:31 | Karma článku: 28.15 | Přečteno: 716 | Diskuse

Milan Hulík

Nemýlím-li se, jste soudruh Jie?

Poslední silvestrovská groteska z Hradu mi připomněla semaforskou zpěvačku Zuzanu Burianovou a její písničku

20.3.2018 v 15:16 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 658 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.