Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Perverzní jednání Generální inspekce bezpečnostních sborů

4. 08. 2015 21:36:05
Vzhledem k tomu, že někteří přispěvatelé do diskusí mají problém pochopit psaný text, tak jsem se rozhodl, že budu jako nespravedlivě odsouzený Andy Dufresne z filmu Vykoupení z věznice Shawshank a o celé své kauze napíši znovu.

Dne 5.11.2013 jsem po své jízdě na černo utekl revizorům a přivolaným policistům. Ano, to se nedělá a souhlasím s tím, že člověk, který provede něco podobného by měl být potrestán několikatisícovou pokutou v přestupkovém řízení, což se stalo. Ano, má minulost (zejména ta starší patnácti let), není křišťálově čistá. Domnívám se však, že pokud mě za ní chce někdo kritizovat, tak by měl zároveň odsoudit to, že jsem byl po svém útěku a následném chycení jedním z revizorů před zraky nečinně přihlížející trojice policistů zmlácen, okraden o diktafon (na který jsem si celou událost nahrával) a v domnění, že jsem si vše nahrával také na mé dva véčkové mobily, mi z nich byly vymazány data. To vše před zraky trojice chlapců z "pomáhat a chránit", kteří nehli ani brvou. Jeden z nich byl dokonce tak aktivní, že se ptal svého nadřízeného, zda mi má nastříkat kasr do očí. Stejný hoch mi po celou dobu zákroku tykal a spoutaného mě vhodil do cely předběžného zadržení. (Moji přítomnost v cele předběžného zadržení však všichni přítomní policisté shodně popřeli.) Na moji žádost byla následně zavolána záchranka, která na mě dle slov doktora před soudem byla předem upozorněna policií, na základě toho mě považovala za kverulanta, cituji: "ani mě nepovažovala za pacienta" a nenašla na mém viditelně poškrábaném obličeji s monoklem, žádné známky zranění. Bezprostředně po mém opuštění objektu policejní stanice jsem vyhledal nové lékařské vyšetření v ÚVN Střešovice, které konstatovalo viditelné známky zranění (škrábance na obličeji a na hlavě, monokl, modřiny na nohou), a dle slov doktora byla tato zranění jednoznačně starší jedné hodiny, z čehož logicky vyplývá, že je přivolaní zdravotníci a policisté museli vidět, ale shodně je popřeli. - Pokud popřeli tuto nejmenší věc, tak je pravděpodobné, že ve snaze se navzájem krýt popřeli i závažnější věci - tedy to, že mě revizor před jejich zraky odcizil diktafon a že mi byly promazávány data z mobilů.

Na jejich chování jsem si tedy šel ve víře ve spravedlnost stěžovat na orgán k tomu určený - Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Ta nejenže nezajistila dostatek důkazních materiálů (kamerové záznamy, kamerové záznamy z CPZ) a na základě toho nezjistila žádné pochybení ze strany policistů. Na celé věci však pokládám za naprosto perverzní fakt, že na mě právě GIBS (tedy orgán, který je zřízen pro kontrolu trestné činnosti policistů), iniciovala podnět k obvinění z trestného činu křivého obvinění. - Je to podobné, jako byste si na policii šli stěžovat na trojici pachatelů, kteří vás zmlátili a okradli, a jelikož by se pachatelé vzájemně kryli a vypovídali shodně, tak by policie vše obrátila vůči vám a obvinila vás z trestného činu křivého obvinění.

Obvodní soud celý případ pro hrubé procesní vady vrátil zpět státní zástupkyni k doplnění důkazů, ta se však odvolala prostřednictvím Městského soudu, který ve svém odůvodnění mimojiné konstatoval, že "nepřipouští pochybnosti o věrohodnosti vypovídajících policistů a revizorů, kteří, neboť vypovídají pod sankcí křivé výpovědi, mluví pravdu" a bez doplnění vrátil celou kauzu zpět. Obvodním soudem jsem byl po odstranění naprostého minima původně vytýkaných hrubých procesních vad, následně odsouzen za trestný čin údajného křivého obvinění k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 3 let. Tímto soudem nebyla vzata v úvahu právní zásada In dubio pro reo, která stanovuje povinnost soudu rozhodovat ve prospěch obžalovaného, pokud o jeho vině existují pochybnosti, které nelze odstranit. (Pokud by v procesu nebyly žádné pochybnosti, tak by celý případ Obvodní soud nevracel pro odstranění hrubých procesních vad zpět státní zástupkyni). Odvolací soud mi tento trest snížil o jeden rok. To, že jsem si šel stěžovat na policisty k orgánu, který je k tomu určený a ten vůči mě inicioval obvinění pro trestný čin křivého obvinění pokládám za velmi nebezpečný precedens. Na pochybení hochů z "pomáhat a chránit" si nechoďte stěžovat na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Je totiž možné, že váš případ bude minimálně zameten pod koberec. Ostatně, nebylo by to poprvé ani naposled.

Autor: Vít Hassan | úterý 4.8.2015 21:36 | karma článku: 24.95 | přečteno: 2546x

Další články blogera

Vít Hassan

FOTOREPORTÁŽ: Pochod vegetariánů Veggie Parade 2017

Včera ve 13:30 se pod sochou Sv. Václava na pražském Václavském náměstí sešlo zhruba 300 vegetariánů, veganů a jejich příznivců a následně se dali na pochod do pražské Stromovky, kde následoval kulturní program.

18.6.2017 v 20:20 | Karma článku: 12.55 | Přečteno: 792 | Diskuse

Vít Hassan

Václav Kočka: „Na pouti je práce od nevidím do nevidím.“

Václav Kočka (* 8. května 1941) je od druhé poloviny šedesátých let 20. století organizátorem Matějské pouti v Praze. Vyjednával zájezdy poutí, cirkusů a lunaparků zejména do zemí východního bloku.

25.5.2017 v 20:22 | Karma článku: 16.46 | Přečteno: 1007 | Diskuse

Vít Hassan

FOTOREPORTÁŽ: Demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

Včera se od 18:00 na pražském Václavském náměstí pod názvem "PROČ? PROTO!" konala demonstrace namířená proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Demonstrace se zúčastnilo odhadem 20 000 - 30 000 lidí.

11.5.2017 v 21:05 | Karma článku: 18.66 | Přečteno: 1560 | Diskuse

Vít Hassan

Fotograf Jan Šibík: „Fotožurnalismus je u konce.“

Jan Šibík (*15. duben 1963) je český reportážní fotograf. V soutěži World Press Photo byl oceněn 3. místem v kategorii Sportovní příběhy. 2x obdržel hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo. Fotografování se věnuje přes 35 let.

28.4.2017 v 13:34 | Karma článku: 18.36 | Přečteno: 1184 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Chceme funkční a právní stát

Je to první cíl politického uskupeni ANO. V Otevřeném dopise jsem oslovil i tuto stranu. Zatím jsem neobdržel žádné vyjádření.

23.7.2017 v 5:47 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 15.13 | Přečteno: 415 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 226 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 22.47 | Přečteno: 765 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 38.70 | Přečteno: 1453 | Diskuse
Počet článků 185 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4430

Jsem kontroverzní člověk, který se ve svých článcích často staví proti hlavnímu názorovému proudu. V diskusi odpovídám pouze na slušné dotazy směřující k tématu daného článku.

Navštivte můj fotoweb:

http://vithassan.wixsite.com/photography

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Oblíbené články

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.